Senaste resultat

Umeå Fotbollsfestival 2022 börjar
Slut
28/7
29/7
30/7
31/7

Finals

Visa domare
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag    
31073704 sön 31/07 11:40 sön 31/07 Nydalafältet 11 B13 Slutspel A Final BK-48 0 - 5 IFK Umeå    
31073805 sön 31/07 13:15 sön 31/07 Nydalafältet 12 B13 Slutspel B Final Forsa IF 3 - 0 Gammelstads IF    
31073707 sön 31/07 14:25 sön 31/07 Nydalafältet 11 B14 Slutspel A Final Sandåkerns SK 2 - 4 P Svolvær Idrettslag    
31073904 sön 31/07 13:00 sön 31/07 Vildmannavallen 2 B14 Slutspel B Final Storfors AIK 2 - 3 P Gammelstads IF 1    
31071906 sön 31/07 14:00 sön 31/07 Umeå Energi Arena Sol B15 Slutspel A Final Ersmarks IK 3 - 2 Arnäs IF    
31070105 sön 31/07 14:15 sön 31/07 MSK Arena B15 Slutspel B Final Sävar IK 0 - 5 BIK/ÄAIK    
31071904 sön 31/07 12:00 sön 31/07 Umeå Energi Arena Sol B16 Slutspel A Final Umedalens IF 3 - 2 Ersmarks IK    
31073804 sön 31/07 12:15 sön 31/07 Nydalafältet 12 G13 Slutspel A Final Krokom/Dvärsätt IF 3 - 1 P Gimonäs Umeå IF    
31070206 sön 31/07 14:30 sön 31/07 Campus Arena G13 Slutspel B Final Alviks IK 4 - 3 P Trångfors IF    
31073806 sön 31/07 14:25 sön 31/07 Nydalafältet 12 G14 Slutspel A Final Alviks IK 3 - 0 Sävast AIF    
31070205 sön 31/07 13:35 sön 31/07 Campus Arena G14 Slutspel B Final Munksund Skuthamn SK 4 - 5 P Alnö IF    
31071905 sön 31/07 13:00 sön 31/07 Umeå Energi Arena Sol G15/16 Slutspel A Final TegSödra Umeå IF 1 - 0 Umeå Södra FF Blå    
31070104 sön 31/07 13:20 sön 31/07 MSK Arena G15/16 Slutspel B Final Sandåkerns SK 0 - 2 Sävast AIF    
30072711 lör 30/07 16:15 lör 30/07 Nydalafältet 1 Senior Slutspel A Final Ludde BK 2 - 3 Wakanda FC    
Visa domare
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag    
31072709 sön 31/07 14:45 sön 31/07 Nydalafältet 1 B12 Grp C IFK Umeå Vit Färdig Mariehem SK Vit 1    
31072708 sön 31/07 14:00 sön 31/07 Nydalafältet 1 B12 Grp B Mariehem SK Vit 2 Färdig TegSödra Umeå IF    
31072808 sön 31/07 14:00 sön 31/07 Nydalafältet 2 B11 Grp A Ersboda SK Färdig Sandåkerns SK    
31072908 sön 31/07 14:00 sön 31/07 Nydalafältet 3 B10 Grp A HTF Färdig IFK Umeå    
31073408 sön 31/07 14:00 sön 31/07 Nydalafältet 8 B12 Grp B Sandåkerns SK 2 Färdig Umedalens IF Svart    
31073508 sön 31/07 14:00 sön 31/07 Nydalafältet 9 B10 Grp A Sandåkerns SK 1 Färdig Gimonäs Umeå IF CSÅ    
31073608 sön 31/07 14:00 sön 31/07 Nydalafältet 10 B11 Grp A Gimonäs Ume...ebo Dragons Färdig IFK Umeå    
31073905 sön 31/07 13:55 sön 31/07 Vildmannavallen 2 G14 Slutspel A Bronsmatch IFK Luleå 0 - 2 Rutvik SK    
31073706 sön 31/07 13:30 sön 31/07 Nydalafältet 11 G13 Slutspel A Bronsmatch Härnösands SK 3 - 0 W Vasa IFK    
31072707 sön 31/07 13:15 sön 31/07 Nydalafältet 1 B10 Grp A Mariehem SK Vit Färdig Alviks IK 2    
31072807 sön 31/07 13:15 sön 31/07 Nydalafältet 2 G12 Grp C Gimonäs Ume...mtebo Svart Färdig Gimonäs Umeå IF 1    
31072907 sön 31/07 13:15 sön 31/07 Nydalafältet 3 B10 Grp A Sandviks IK Färdig Alviks IK 1    
31073407 sön 31/07 13:15 sön 31/07 Nydalafältet 8 B10 Grp A Täfteå IK Färdig Mariehem SK Grön (2)    
31073507 sön 31/07 13:15 sön 31/07 Nydalafältet 9 B10 Grp A Gimonäs Ume...Tomtebogård Färdig Mariehem SK Grön (1)    
31073607 sön 31/07 13:15 sön 31/07 Nydalafältet 10 B10 Grp A Ersboda SK 2 Färdig Sandåkerns SK 2    
31073107 sön 31/07 12:40 sön 31/07 Nydalafältet 5 B/G8 Grp A Mariehem SK B8 Grön Färdig Täfteå IK G8    
31073705 sön 31/07 12:35 sön 31/07 Nydalafältet 11 B13 Slutspel A Bronsmatch Iskmo-Jungsund BK 1 - 0 Gimonäs Umeå IF Tomtebo    
31072706 sön 31/07 12:30 sön 31/07 Nydalafältet 1 G11 Grp A TegSödra Umeå IF Färdig IFK Umeå    
31072806 sön 31/07 12:30 sön 31/07 Nydalafältet 2 B12 Grp A Gimonäs Umeå IF Sjöfru Färdig Ersboda SK    
31072906 sön 31/07 12:30 sön 31/07 Nydalafältet 3 G10 Grp A Gimonäs Umeå IF Sjöfru Färdig TegSödra Umeå IF    
31073406 sön 31/07 12:30 sön 31/07 Nydalafältet 8 B11 Grp A Gimonäs Ume...mtebo Lions Färdig TegSödra Umeå IF Vit 1    
31073506 sön 31/07 12:30 sön 31/07 Nydalafältet 9 B11 Grp A Alviks IK Färdig Gimonäs Umeå IF    
31073606 sön 31/07 12:30 sön 31/07 Nydalafältet 10 G10 Grp A Umedalens IF Färdig Mariehem SK Grön (2)    
31070103 sön 31/07 12:25 sön 31/07 MSK Arena G15/16 Slutspel A Bronsmatch Trångfors IF 2 - 0 Umeå Södra FF Gul    
31073006 sön 31/07 12:00 sön 31/07 Nydalafältet 4 B/G8 Grp A Mariehem SK G8 Grön Färdig Mariehem SK G8 Vit    
31073106 sön 31/07 12:00 sön 31/07 Nydalafältet 5 G9 Grp A Ersboda SK Färdig Gimonäs Ume...Tomtebogård    
31073206 sön 31/07 12:00 sön 31/07 Nydalafältet 6 B/G8 Grp A Mariehem SK B8 Vit Färdig Gimonäs Umeå IF G8 Sjöfru    
31073306 sön 31/07 12:00 sön 31/07 Nydalafältet 7 B9 Grp A IFK Umeå Färdig Vasa IFK Guld    
31072705 sön 31/07 11:45 sön 31/07 Nydalafältet 1 G12 Grp B Gimonäs Umeå IF Tomtebo Färdig Kågedalens AIF    
31072805 sön 31/07 11:45 sön 31/07 Nydalafältet 2 B10 Grp A Norrvalla FF Färdig Ersboda SK 1    
31072905 sön 31/07 11:45 sön 31/07 Nydalafältet 3 G12 Grp B TegSödra Umeå IF 1 Färdig Norrvalla FF    
31073405 sön 31/07 11:45 sön 31/07 Nydalafältet 8 B10 Grp A TegSödra Umeå IF Blå Färdig Sundom IF Svart