Detta är resultaten från Umeå Fotbollsfestival 2019. Se de senaste resultaten från Umeå Fotbollsfestival 2022 här.

Boys 9 COCA COLA CUP

Grupp A




  Matchnr Tid Spelplan Hemmalag Resultat  Bortalag    
27073100 lör 27/07 08:00 lör 27/07 Nydalafältet 5 Hörnsjö IF Färdig IFK Umeå Blå    
27073200 lör 27/07 08:00 lör 27/07 Nydalafältet 6 Gimonäs Umeå IF Färdig Sandviks IK SIK svart    
27073000 lör 27/07 08:00 lör 27/07 Nydalafältet 4 Mariehem SK P10 Vit 2 Färdig IFK Umeå Vit    
27073101 lör 27/07 08:40 lör 27/07 Nydalafältet 5 Gimonäs Umeå IF CSÅ Färdig Ersboda SK    
27073103 lör 27/07 10:00 lör 27/07 Nydalafältet 5 Sandviks IK SIK gul Färdig IFK Umeå Blå    
27073203 lör 27/07 10:00 lör 27/07 Nydalafältet 6 Hörnsjö IF Färdig Mariehem SK P10 Vit 2    
27073303 lör 27/07 10:00 lör 27/07 Nydalafältet 7 Mariehem SK P10 Vit 1 Färdig Skellefteå FF    
27073304 lör 27/07 10:40 lör 27/07 Nydalafältet 7 Ersboda SK Färdig Sandviks IK SIK svart    
27073104 lör 27/07 10:40 lör 27/07 Nydalafältet 5 Gimonäs Umeå IF CSÅ Färdig IFK Umeå Vit    
27073006 lör 27/07 12:00 lör 27/07 Nydalafältet 4 Gimonäs Umeå IF Färdig Mariehem SK P10 Vit 1    
27073206 lör 27/07 12:00 lör 27/07 Nydalafältet 6 BK Örnen Färdig Mariehem SK P10 Grön    
27073207 lör 27/07 12:40 lör 27/07 Nydalafältet 6 Sandviks IK SIK svart Färdig Mariehem SK P10 Vit 2    
27073007 lör 27/07 12:40 lör 27/07 Nydalafältet 4 Skellefteå FF Färdig Gimonäs Umeå IF CSÅ    
27073308 lör 27/07 13:20 lör 27/07 Nydalafältet 7 Mariehem SK P10 Vit 1 Färdig Ersboda SK    
27073108 lör 27/07 13:20 lör 27/07 Nydalafältet 5 IFK Umeå Blå Färdig Gimonäs Umeå IF    
27073009 lör 27/07 14:00 lör 27/07 Nydalafältet 4 BK Örnen Färdig Sandviks IK SIK gul    
27073309 lör 27/07 14:00 lör 27/07 Nydalafältet 7 Mariehem SK P10 Grön Färdig Hörnsjö IF    
27073211 lör 27/07 15:20 lör 27/07 Nydalafältet 6 IFK Umeå Blå Färdig Ersboda SK    
27073311 lör 27/07 15:20 lör 27/07 Nydalafältet 7 Sandviks IK SIK svart Färdig Skellefteå FF    
27073111 lör 27/07 15:20 lör 27/07 Nydalafältet 5 Mariehem SK P10 Vit 2 Färdig Gimonäs Umeå IF CSÅ    
27073312 lör 27/07 16:00 lör 27/07 Nydalafältet 7 IFK Umeå Vit Färdig Mariehem SK P10 Grön    
27073213 lör 27/07 16:40 lör 27/07 Nydalafältet 6 Hörnsjö IF Färdig Sandviks IK SIK gul    
27073313 lör 27/07 16:40 lör 27/07 Nydalafältet 7 BK Örnen Färdig Gimonäs Umeå IF    
27073314 lör 27/07 17:20 lör 27/07 Nydalafältet 7 IFK Umeå Blå Färdig Mariehem SK P10 Vit 1    
27073216 lör 27/07 18:40 lör 27/07 Nydalafältet 6 BK Örnen Färdig Ersboda SK    
27073116 lör 27/07 18:40 lör 27/07 Nydalafältet 5 Hörnsjö IF Färdig Gimonäs Umeå IF CSÅ    
27073016 lör 27/07 18:40 lör 27/07 Nydalafältet 4 Skellefteå FF Färdig IFK Umeå Vit    
27073217 lör 27/07 19:20 lör 27/07 Nydalafältet 6 Mariehem SK P10 Grön Färdig Sandviks IK SIK gul    
28073202 sön 28/07 09:20 sön 28/07 Nydalafältet 6 Sandviks IK SIK gul Färdig Mariehem SK P10 Vit 2    
28073102 sön 28/07 09:20 sön 28/07 Nydalafältet 5 Hörnsjö IF Färdig Gimonäs Umeå IF    
28073003 sön 28/07 10:00 sön 28/07 Nydalafältet 4 Ersboda SK Färdig Mariehem SK P10 Grön    
28073103 sön 28/07 10:00 sön 28/07 Nydalafältet 5 IFK Umeå Vit Färdig BK Örnen    
28073204 sön 28/07 10:40 sön 28/07 Nydalafältet 6 Skellefteå FF Färdig IFK Umeå Blå    
28073205 sön 28/07 11:20 sön 28/07 Nydalafältet 6 Mariehem SK P10 Vit 1 Färdig Sandviks IK SIK svart    
28073207 sön 28/07 12:40 sön 28/07 Nydalafältet 6 Sandviks IK SIK gul Färdig Gimonäs Umeå IF CSÅ    
28073007 sön 28/07 12:40 sön 28/07 Nydalafältet 4 Gimonäs Umeå IF Färdig Mariehem SK P10 Grön    
28073008 sön 28/07 13:20 sön 28/07 Nydalafältet 4 Sandviks IK SIK svart Färdig IFK Umeå Vit    
28073208 sön 28/07 13:20 sön 28/07 Nydalafältet 6 Mariehem SK P10 Vit 1 Färdig BK Örnen    
28073009 sön 28/07 14:00 sön 28/07 Nydalafältet 4 Mariehem SK P10 Vit 2 Färdig Skellefteå FF