Detta är resultaten från Umeå Fotbollsfestival 2019. Se de senaste resultaten från Umeå Fotbollsfestival 2022 här.

Girls 10

Grupp A



Matcher

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Hemmalag Resultat  Bortalag    
25072800 tors 25/07 10:00 tors 25/07 Nydalafältet 2 G10 Grp A IFK Umeå Färdig Ersboda Sk    
25072801 tors 25/07 11:00 tors 25/07 Nydalafältet 2 G10 Grp A Sandåkerns SK 09 Färdig Gimonäs Ume...em/Sofiehem    
25073304 tors 25/07 14:15 tors 25/07 Nydalafältet 7 G10 Grp A Alviks IK Färdig Gimonäs Umeå IF    
25073604 tors 25/07 14:15 tors 25/07 Nydalafältet 10 G10 Grp A FC Sport Färdig Teg Södra Umeå FF    
25072905 tors 25/07 14:55 tors 25/07 Nydalafältet 3 G10 Grp A Iskmo-Jungsund Bollklubb Färdig Solf IK    
25073607 tors 25/07 16:30 tors 25/07 Nydalafältet 10 G10 Grp A Mariehem SK Färdig Sundom IF    
26072902 fre 26/07 09:30 fre 26/07 Nydalafältet 3 G10 Grp A Mariehem SK Färdig Gimonäs Ume...em/Sofiehem    
26073502 fre 26/07 09:30 fre 26/07 Nydalafältet 9 G10 Grp A Gimonäs Umeå IF Färdig FC Sport    
26073403 fre 26/07 10:15 fre 26/07 Nydalafältet 8 G10 Grp A IFK Umeå Färdig Sundom IF    
26073603 fre 26/07 10:15 fre 26/07 Nydalafältet 10 G10 Grp A Sandåkerns SK 09 Färdig Solf IK    
26072904 fre 26/07 11:00 fre 26/07 Nydalafältet 3 G10 Grp A Alviks IK Färdig Ersboda Sk    
26073304 fre 26/07 11:00 fre 26/07 Nydalafältet 7 G10 Grp A Teg Södra Umeå FF Färdig Iskmo-Jungsund Bollklubb    
26072909 fre 26/07 14:45 fre 26/07 Nydalafältet 3 G10 Grp A Mariehem SK Färdig Gimonäs Umeå IF    
26073309 fre 26/07 14:45 fre 26/07 Nydalafältet 7 G10 Grp A Sundom IF Färdig Sandåkerns SK 09    
26073409 fre 26/07 14:45 fre 26/07 Nydalafältet 8 G10 Grp A FC Sport Färdig Ersboda Sk    
26073509 fre 26/07 14:45 fre 26/07 Nydalafältet 9 G10 Grp A Gimonäs Ume...em/Sofiehem Färdig Alviks IK    
26073609 fre 26/07 14:45 fre 26/07 Nydalafältet 10 G10 Grp A Iskmo-Jungsund Bollklubb Färdig IFK Umeå    
26073312 fre 26/07 17:00 fre 26/07 Nydalafältet 7 G10 Grp A Teg Södra Umeå FF Färdig Solf IK    
27072900 lör 27/07 08:00 lör 27/07 Nydalafältet 3 G10 Grp A Sundom IF Färdig Teg Södra Umeå FF    
27072801 lör 27/07 08:45 lör 27/07 Nydalafältet 2 G10 Grp A IFK Umeå Färdig Alviks IK    
27073501 lör 27/07 08:45 lör 27/07 Nydalafältet 9 G10 Grp A Sandåkerns SK 09 Färdig FC Sport    
27073601 lör 27/07 08:45 lör 27/07 Nydalafältet 10 G10 Grp A Solf IK Färdig Mariehem SK    
27072905 lör 27/07 12:15 lör 27/07 Nydalafältet 3 G10 Grp A Gimonäs Umeå IF Färdig Iskmo-Jungsund Bollklubb    
27073406 lör 27/07 12:50 lör 27/07 Nydalafältet 8 G10 Grp A Sundom IF Färdig FC Sport    
27073606 lör 27/07 12:50 lör 27/07 Nydalafältet 10 G10 Grp A Alviks IK Färdig Mariehem SK    
27073409 lör 27/07 15:15 lör 27/07 Nydalafältet 8 G10 Grp A Gimonäs Ume...em/Sofiehem Färdig Ersboda Sk    
27072910 lör 27/07 16:10 lör 27/07 Nydalafältet 3 G10 Grp A Sandåkerns SK 09 Färdig Iskmo-Jungsund Bollklubb    
27073511 lör 27/07 17:05 lör 27/07 Nydalafältet 9 G10 Grp A IFK Umeå Färdig Gimonäs Umeå IF    
27073612 lör 27/07 17:30 lör 27/07 Nydalafältet 10 G10 Grp A Alviks IK Färdig FC Sport    
27072814 lör 27/07 19:30 lör 27/07 Nydalafältet 2 G10 Grp A Solf IK Färdig Gimonäs Ume...em/Sofiehem    
27073514 lör 27/07 19:30 lör 27/07 Nydalafältet 9 G10 Grp A Ersboda Sk Färdig Teg Södra Umeå FF    
28072903 sön 28/07 10:25 sön 28/07 Nydalafältet 3 G10 Grp A Teg Södra Umeå FF Färdig Gimonäs Ume...em/Sofiehem    
28073503 sön 28/07 10:25 sön 28/07 Nydalafältet 9 G10 Grp A Sandåkerns SK 09 Färdig Mariehem SK    
28073603 sön 28/07 10:25 sön 28/07 Nydalafältet 10 G10 Grp A IFK Umeå Färdig Solf IK    
28073404 sön 28/07 11:10 sön 28/07 Nydalafältet 8 G10 Grp A Ersboda Sk Färdig Iskmo-Jungsund Bollklubb    
28072704 sön 28/07 11:20 sön 28/07 Nydalafältet 1 G10 Grp A Sundom IF Färdig Gimonäs Umeå IF