Detta är resultaten från Umeå Fotbollsfestival 2019. Se de senaste resultaten från Umeå Fotbollsfestival 2021 här.

Boys 11 NORRMEJERIER CUP

Grupp B




  Matchnr Tid Spelplan Hemmalag Resultat  Bortalag    
25073603 to 25/07 13:00 to 25/07 Nydalafältet 10 Gammelstads IF Färdig IFK Umeå Blå    
25073402 to 25/07 13:00 to 25/07 Nydalafältet 8 Umedalens IF 2 Färdig BK Örnen 1    
25072805 to 25/07 15:20 to 25/07 Nydalafältet 2 Ersboda SK Färdig Vasa IFK Blue    
25073406 to 25/07 16:25 to 25/07 Nydalafältet 8 BK-48 Färdig Gimonäs Umeå IF To A/D    
26073600 fr 26/07 08:00 fr 26/07 Nydalafältet 10 Umedalens IF 2 Färdig Gammelstads IF    
26072900 fr 26/07 08:00 fr 26/07 Nydalafältet 3 BK-48 Färdig Mariehem SK P08 1    
26073301 fr 26/07 08:45 fr 26/07 Nydalafältet 7 Vasa IFK Blue Färdig BK Örnen 1    
26073501 fr 26/07 08:45 fr 26/07 Nydalafältet 9 Gimonäs Umeå IF To A/D Färdig Ersboda SK    
26073305 fr 26/07 11:45 fr 26/07 Nydalafältet 7 IFK Umeå Blå Färdig Mariehem SK P08 1    
26073508 fr 26/07 14:00 fr 26/07 Nydalafältet 9 Ersboda SK Färdig Gammelstads IF    
26073408 fr 26/07 14:00 fr 26/07 Nydalafältet 8 BK Örnen 1 Färdig Gimonäs Umeå IF To A/D    
26072708 fr 26/07 14:00 fr 26/07 Nydalafältet 1 (Porsche Arena) Umedalens IF 2 Färdig BK-48    
26072710 fr 26/07 15:30 fr 26/07 Nydalafältet 1 (Porsche Arena) Vasa IFK Blue Färdig IFK Umeå Blå    
26072815 fr 26/07 19:15 fr 26/07 Nydalafältet 2 Mariehem SK P08 1 Färdig Vasa IFK Blue    
27072700 lö 27/07 08:00 lö 27/07 Nydalafältet 1 (Porsche Arena) BK-48 Färdig Gammelstads IF    
27073604 lö 27/07 11:20 lö 27/07 Nydalafältet 10 Gimonäs Umeå IF To A/D Färdig Vasa IFK Blue    
27073605 lö 27/07 12:05 lö 27/07 Nydalafältet 10 IFK Umeå Blå Färdig BK-48    
27073608 lö 27/07 14:20 lö 27/07 Nydalafältet 10 Umedalens IF 2 Färdig Ersboda SK    
27073408 lö 27/07 14:25 lö 27/07 Nydalafältet 8 BK Örnen 1 Färdig Mariehem SK P08 1    
27073411 lö 27/07 16:55 lö 27/07 Nydalafältet 8 IFK Umeå Blå Färdig Gimonäs Umeå IF To A/D    
27073413 lö 27/07 18:25 lö 27/07 Nydalafältet 8 Gammelstads IF Färdig Mariehem SK P08 1    
27072813 lö 27/07 18:45 lö 27/07 Nydalafältet 2 Ersboda SK Färdig BK Örnen 1    
27072714 lö 27/07 19:30 lö 27/07 Nydalafältet 1 (Porsche Arena) Vasa IFK Blue Färdig Umedalens IF 2    
28073600 sö 28/07 08:00 sö 28/07 Nydalafältet 10 Ersboda SK Färdig BK-48    
28072901 sö 28/07 08:55 sö 28/07 Nydalafältet 3 Gimonäs Umeå IF To A/D Färdig Gammelstads IF    
28073501 sö 28/07 08:55 sö 28/07 Nydalafältet 9 Mariehem SK P08 1 Färdig Umedalens IF 2    
28073401 sö 28/07 08:55 sö 28/07 Nydalafältet 8 BK Örnen 1 Färdig IFK Umeå Blå