Detta är resultaten från Umeå Fotbollsfestival 2019. Se de senaste resultaten från Umeå Fotbollsfestival 2022 här.

Girls 9 FAZER CUP

Grupp A




  Matchnr Tid Spelplan Hemmalag Resultat  Bortalag    
27073300 lör 27/07 08:00 lör 27/07 Nydalafältet 7 Mariehem SK 1 Färdig Gimonäs Ume...ebo F10 C/D    
27073102 lör 27/07 09:20 lör 27/07 Nydalafältet 5 Teg Södra Umeå IF 2 Färdig Hörnsjö IF    
27073003 lör 27/07 10:00 lör 27/07 Nydalafältet 4 Gimonäs Ume...UIF CSÅ F10 Färdig IFK Umeå    
27073105 lör 27/07 11:20 lör 27/07 Nydalafältet 5 Mariehem SK 2 Färdig Gimonäs Ume...ebo F10 A/B    
27073106 lör 27/07 12:00 lör 27/07 Nydalafältet 5 Gimonäs Ume...ebo F10 C/D Färdig Teg Södra Umeå IF 2    
27073008 lör 27/07 13:20 lör 27/07 Nydalafältet 4 Hörnsjö IF Färdig Gimonäs Ume...UIF CSÅ F10    
27073208 lör 27/07 13:20 lör 27/07 Nydalafältet 6 IFK Umeå Färdig Mariehem SK 2    
27073109 lör 27/07 14:00 lör 27/07 Nydalafältet 5 Teg Södra Umeå IF 1 Färdig FC Sport-j T10    
27073011 lör 27/07 15:20 lör 27/07 Nydalafältet 4 Mariehem SK 2 Färdig Gimonäs Ume...UIF CSÅ F10    
27073112 lör 27/07 16:00 lör 27/07 Nydalafältet 5 Mariehem SK 1 Färdig Teg Södra Umeå IF 1    
27073012 lör 27/07 16:00 lör 27/07 Nydalafältet 4 Gimonäs Ume...ebo F10 A/B Färdig FC Sport-j T10    
27073215 lör 27/07 18:00 lör 27/07 Nydalafältet 6 FC Sport-j T10 Färdig IFK Umeå    
27073015 lör 27/07 18:00 lör 27/07 Nydalafältet 4 Gimonäs Ume...ebo F10 A/B Färdig Teg Södra Umeå IF 2    
27073315 lör 27/07 18:00 lör 27/07 Nydalafältet 7 Gimonäs Ume...ebo F10 C/D Färdig Teg Södra Umeå IF 1    
27073115 lör 27/07 18:00 lör 27/07 Nydalafältet 5 Mariehem SK 1 Färdig Hörnsjö IF    
27073317 lör 27/07 19:45 lör 27/07 Nydalafältet 7 Hörnsjö IF Färdig Gimonäs Ume...ebo F10 A/B    
27073017 lör 27/07 19:45 lör 27/07 Nydalafältet 4 IFK Umeå Färdig Gimonäs Ume...ebo F10 C/D    
27073218 lör 27/07 20:00 lör 27/07 Nydalafältet 6 Teg Södra Umeå IF 2 Färdig Mariehem SK 2    
27073318 lör 27/07 20:25 lör 27/07 Nydalafältet 7 Teg Södra Umeå IF 1 Färdig Gimonäs Ume...UIF CSÅ F10    
28073000 sön 28/07 08:00 sön 28/07 Nydalafältet 4 FC Sport-j T10 Färdig Gimonäs Ume...ebo F10 C/D    
28073100 sön 28/07 08:00 sön 28/07 Nydalafältet 5 Gimonäs Ume...UIF CSÅ F10 Färdig Teg Södra Umeå IF 2    
28073201 sön 28/07 08:40 sön 28/07 Nydalafältet 6 IFK Umeå Färdig Mariehem SK 1    
28073002 sön 28/07 09:20 sön 28/07 Nydalafältet 4 Gimonäs Ume...ebo F10 A/B Färdig Teg Södra Umeå IF 1    
28073203 sön 28/07 10:00 sön 28/07 Nydalafältet 6 Gimonäs Ume...UIF CSÅ F10 Färdig FC Sport-j T10    
28073005 sön 28/07 11:20 sön 28/07 Nydalafältet 4 Mariehem SK 2 Färdig Hörnsjö IF    
28073106 sön 28/07 12:00 sön 28/07 Nydalafältet 5 Mariehem SK 1 Färdig Gimonäs Ume...ebo F10 A/B    
28073206 sön 28/07 12:00 sön 28/07 Nydalafältet 6 IFK Umeå Färdig Teg Södra Umeå IF 2    
28073108 sön 28/07 13:20 sön 28/07 Nydalafältet 5 Teg Södra Umeå IF 1 Färdig Hörnsjö IF    
28073010 sön 28/07 14:40 sön 28/07 Nydalafältet 4 Gimonäs Ume...ebo F10 C/D Färdig Mariehem SK 2    
28073011 sön 28/07 15:20 sön 28/07 Nydalafältet 4 Mariehem SK 1 Färdig FC Sport-j T10