Detta är resultaten från Umeå Fotbollsfestival 2019. Se de senaste resultaten från Umeå Fotbollsfestival 2022 här.



Söndag 28/7 (Dag 4)

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag    
28070200 sön 28/07 08:00 sön 28/07 Campus Arena B13 Slutspel B Semifinal Raplamaa JK 0 - 3 W Ersboda SK    
28070100 sön 28/07 08:00 sön 28/07 MSK Arena G17 Slutspel A Semifinal Umeå Södra DFF 3 - 0 Tverrelvdalen IL    
28072700 sön 28/07 08:00 sön 28/07 Nydalafältet 1 B12 Slutspel A Semifinal Petrozavodsk 6 - 1 Sandåkerns SK    
28072800 sön 28/07 08:00 sön 28/07 Nydalafältet 2 B12 Slutspel A Semifinal Norrvalla FF 1 - 2 Ersmarks IK    
28072900 sön 28/07 08:00 sön 28/07 Nydalafältet 3 G12 Slutspel A Semifinal Teg Södra Umeå IF Blå 2 - 1 Pallokissat White    
28073000 sön 28/07 08:00 sön 28/07 Nydalafältet 4 G9 Grp A FC Sport-j T10 Färdig Gimonäs Ume...ebo F10 C/D    
28073100 sön 28/07 08:00 sön 28/07 Nydalafältet 5 G9 Grp A Gimonäs Ume...UIF CSÅ F10 Färdig Teg Södra Umeå IF 2    
28073200 sön 28/07 08:00 sön 28/07 Nydalafältet 6 B8 Grp A Mariehem SK P11 Grön Färdig TegSödra Um...F Blå Lag 1    
28073300 sön 28/07 08:00 sön 28/07 Nydalafältet 7 B12 Slutspel B Semifinal Piteå IF 1 2 - 1 Lira BK Gul    
28073400 sön 28/07 08:00 sön 28/07 Nydalafältet 8 G12 Slutspel A Semifinal Mariehem SK MSK F07 0 - 1 IK Myran    
28073500 sön 28/07 08:00 sön 28/07 Nydalafältet 9 G12 Slutspel B Semifinal FC Norrsken 0 - 2 Kungsnäs FC    
28073600 sön 28/07 08:00 sön 28/07 Nydalafältet 10 B11 Grp B Ersboda SK Färdig BK-48    
28073700 sön 28/07 08:00 sön 28/07 Nydalafältet 11 B13 Slutspel A Semifinal IFK Luleå 2 2 - 1 Soccer Barc...uth Academy    
28073800 sön 28/07 08:00 sön 28/07 Nydalafältet 12 B13 Slutspel A Semifinal Gimonäs Umeå IF United 0 - 1 Sunderby SK    
28071900 sön 28/07 08:00 sön 28/07 Umeå Energi Arena Sol B16 Slutspel A Bronsmatch Tegs SK 4 - 1 Gammelstads IF    
28072000 sön 28/07 08:00 sön 28/07 Vildmannavallen 1 G14 Slutspel A Semifinal Sandåkerns SK 2 - 0 Lira BK    
28073900 sön 28/07 08:00 sön 28/07 Vildmannavallen 2 B13 Slutspel B Semifinal Härnösands FF 0 - 2 Hedens IF    
28073001 sön 28/07 08:40 sön 28/07 Nydalafältet 4 B8 Grp A Ersboda SK Färdig TegSödra Um...F Blå lag 2    
28073101 sön 28/07 08:40 sön 28/07 Nydalafältet 5 B8 Grp A Alviks IK Färdig Tegs Södra ...F Vit lag 2    
28073201 sön 28/07 08:40 sön 28/07 Nydalafältet 6 G9 Grp A IFK Umeå Färdig Mariehem SK 1    
28073601 sön 28/07 08:45 sön 28/07 Nydalafältet 10 B10 Grp A Ersboda SK Färdig Malax IF P09 Gul    
28072701 sön 28/07 08:55 sön 28/07 Nydalafältet 1 B12 Slutspel B Semifinal Röbäcks IF 3 - 2 P Mariehem SK P07 Grön    
28072801 sön 28/07 08:55 sön 28/07 Nydalafältet 2 B10 Grp B Täfteå IK Färdig Gimonäs Umeå IF Sjöfru    
28072901 sön 28/07 08:55 sön 28/07 Nydalafältet 3 B11 Grp B Gimonäs Umeå IF To A/D Färdig Gammelstads IF    
28073301 sön 28/07 08:55 sön 28/07 Nydalafältet 7 G12 Slutspel B Semifinal Pallokissat Black 2 - 0 Trångfors IF    
28073401 sön 28/07 08:55 sön 28/07 Nydalafältet 8 B11 Grp B BK Örnen 1 Färdig IFK Umeå Blå    
28073501 sön 28/07 08:55 sön 28/07 Nydalafältet 9 B11 Grp B Mariehem SK P08 1 Färdig Umedalens IF 2    
28070201 sön 28/07 09:05 sön 28/07 Campus Arena G13 Slutspel B Semifinal Teg Södra Umeå IF Blå 0 - 2 Norrvalla FF    
28070101 sön 28/07 09:05 sön 28/07 MSK Arena G17 Slutspel A Semifinal Mariehem SK 2 - 0 Unbyns IF    
28073701 sön 28/07 09:05 sön 28/07 Nydalafältet 11 G13 Slutspel A Semifinal Lira BK Gul 4 - 2 Lira BK Blå    
28073801 sön 28/07 09:05 sön 28/07 Nydalafältet 12 G13 Slutspel A Semifinal Ersmarks IK/HTF 2 - 0 Luleå SK F06    
28071901 sön 28/07 09:05 sön 28/07 Umeå Energi Arena Sol B16 Slutspel A Final Gimonäs Umeå IF 0 - 1 Petrozavodsk    
28072001 sön 28/07 09:05 sön 28/07 Vildmannavallen 1 G14 Slutspel A Semifinal Luleå SK F05 3 - 0 Alviks IK    
28073002 sön 28/07 09:20 sön 28/07 Nydalafältet 4 G9 Grp A Gimonäs Ume...ebo F10 A/B Färdig Teg Södra Umeå IF 1    
28073102 sön 28/07 09:20 sön 28/07 Nydalafältet 5 B9 Grp A Hörnsjö IF Färdig Gimonäs Umeå IF    
28073202 sön 28/07 09:20 sön 28/07 Nydalafältet 6 B9 Grp A Sandviks IK SIK gul Färdig Mariehem SK P10 Vit 2    
28072802 sön 28/07 09:40 sön 28/07 Nydalafältet 2 B11 Grp A Vasa IFK White Färdig Mariehem SK P08 2    
28072902 sön 28/07 09:40 sön 28/07 Nydalafältet 3 G11 Grp A Sävar IK F08 Färdig Iskmo-Jungsund Bollklubb    
28073402 sön 28/07 09:40 sön 28/07 Nydalafältet 8 B11 Grp A Alnö IF Färdig Gimonäs Umeå IF B/C    
28073502 sön 28/07 09:40 sön 28/07 Nydalafältet 9 G11 Grp A Gimonäs Umeå IF GUIF CSI Färdig Alviks IK    
28073602 sön 28/07 09:40 sön 28/07 Nydalafältet 10 B11 Grp A Bergnäset AIK P08 Färdig IFK Umeå Vit    
28072702 sön 28/07 09:50 sön 28/07 Nydalafältet 1 G11 Grp A Solf IK Färdig Teg Södra Umeå IF 1    
28073302 sön 28/07 09:50 sön 28/07 Nydalafältet 7 B11 Grp A Umedalens IF 1 Färdig BK Örnen 2    
28073003 sön 28/07 10:00 sön 28/07 Nydalafältet 4 B9 Grp A Ersboda SK Färdig Mariehem SK P10 Grön    
28073103 sön 28/07 10:00 sön 28/07 Nydalafältet 5 B9 Grp A IFK Umeå Vit Färdig BK Örnen    
28073203 sön 28/07 10:00 sön 28/07 Nydalafältet 6 G9 Grp A Gimonäs Ume...UIF CSÅ F10 Färdig FC Sport-j T10    
28070202 sön 28/07 10:10 sön 28/07 Campus Arena G13 Slutspel B Semifinal IFK Luleå 0 - 3 Gimonäs Umeå IF Svart    
28070102 sön 28/07 10:10 sön 28/07 MSK Arena B15 Slutspel A Bronsmatch Tegs SK 2 - 1 Gimonäs Umeå IF P15    
28071902 sön 28/07 10:10 sön 28/07 Umeå Energi Arena Sol B15 Slutspel A Final IBFF/Öjeby IF 2 - 1 Robertsfors IK    
28072002 sön 28/07 10:10 sön 28/07 Vildmannavallen 1 B14 Slutspel A Bronsmatch Domsjö IF 1 0 - 2 Åga IL    
28072803 sön 28/07 10:25 sön 28/07 Nydalafältet 2 G11 Grp B Mariehem SK F08 Färdig BK-48    
28072903 sön 28/07 10:25 sön 28/07 Nydalafältet 3 G10 Grp A Teg Södra Umeå FF Färdig Gimonäs Ume...em/Sofiehem    
28073403 sön 28/07 10:25 sön 28/07 Nydalafältet 8 G11 Grp B Hörnsjö IF Färdig Kattem IL FK Wolfs    
28073503 sön 28/07 10:25 sön 28/07 Nydalafältet 9 G10 Grp A Sandåkerns SK 09 Färdig Mariehem SK    
28073603 sön 28/07 10:25 sön 28/07 Nydalafältet 10 G10 Grp A IFK Umeå Färdig Solf IK    
28072703 sön 28/07 10:35 sön 28/07 Nydalafältet 1 G11 Grp B IFK Umeå Färdig FC Norrsken    
28073303 sön 28/07 10:35 sön 28/07 Nydalafältet 7 G11 Grp B Sundom IF Färdig Teg Södra Umeå IF 2    
28073004 sön 28/07 10:40 sön 28/07 Nydalafältet 4 B8 Grp A TegSödra Um...F Blå Lag 1 Färdig Ersboda SK    
28073104 sön 28/07 10:40 sön 28/07 Nydalafältet 5 G8 Grp A Mariehem SK Färdig Hörnsjö IF    
28073204 sön 28/07 10:40 sön 28/07 Nydalafältet 6 B9 Grp A Skellefteå FF Färdig IFK Umeå Blå    
28072804 sön 28/07 11:10 sön 28/07 Nydalafältet 2 B10 Grp A Teg Södra Umeå IF 2 Färdig Mariehem SK P09 Vit    
28072904 sön 28/07 11:10 sön 28/07 Nydalafältet 3 B10 Grp A Hörnsjö IF Färdig Mariehem SK P09 Grön 1    
28073404 sön 28/07 11:10 sön 28/07 Nydalafältet 8 G10 Grp A Ersboda Sk Färdig Iskmo-Jungsund Bollklubb    
28073504 sön 28/07 11:10 sön 28/07 Nydalafältet 9 B10 Grp B Alviks IK 2 Färdig Teg Södra Umeå IF 1    
28073604 sön 28/07 11:10 sön 28/07 Nydalafältet 10 B10 Grp B Malax IF P09 Blå Färdig IFK Umeå    
28070103 sön 28/07 11:15 sön 28/07 MSK Arena B16 Slutspel B Final Mariehem SK 0 - 2 WFA    
28071903 sön 28/07 11:15 sön 28/07 Umeå Energi Arena Sol G15 Slutspel A Final Härnösands SK 0 - 2 Rutvik SK    
28072003 sön 28/07 11:15 sön 28/07 Vildmannavallen 1 B15 Slutspel B Final Spöland Vännäs IF 2 - 1 Tverrelvdalen IL    
28072704 sön 28/07 11:20 sön 28/07 Nydalafältet 1 G10 Grp A Sundom IF Färdig Gimonäs Umeå IF    
28073005 sön 28/07 11:20 sön 28/07 Nydalafältet 4 G9 Grp A Mariehem SK 2 Färdig Hörnsjö IF    
28073105 sön 28/07 11:20 sön 28/07 Nydalafältet 5 B8 Grp A Mariehem SK p11 vit Färdig Tegs Södra ...F Vit lag 1    
28073205 sön 28/07 11:20 sön 28/07 Nydalafältet 6 B9 Grp A Mariehem SK P10 Vit 1 Färdig Sandviks IK SIK svart    
28073304 sön 28/07 11:20 sön 28/07 Nydalafältet 7 B10 Grp B Mariehem SK P09 Grön 2 Färdig Gammelstads IF    
28072805 sön 28/07 11:55 sön 28/07 Nydalafältet 2 B12 Slutspel A Bronsmatch Norrvalla FF 1 - 0 Sandåkerns SK    
28073006 sön 28/07 12:00 sön 28/07 Nydalafältet 4 G8 Grp A IFK Umeå Färdig Röbäcks IF    
28073106 sön 28/07 12:00 sön 28/07 Nydalafältet 5 G9 Grp A Mariehem SK 1 Färdig Gimonäs Ume...ebo F10 A/B    
28073206 sön 28/07 12:00 sön 28/07 Nydalafältet 6 G9 Grp A IFK Umeå Färdig Teg Södra Umeå IF 2    
28073702 sön 28/07 12:00 sön 28/07 Nydalafältet 11 B13 Slutspel A Final IFK Luleå 2 1 - 0 P Sunderby SK    
28073802 sön 28/07 12:00 sön 28/07 Nydalafältet 12 B13 Slutspel B Final Ersboda SK 1 - 2 Hedens IF    
28073305 sön 28/07 12:15 sön 28/07 Nydalafältet 7 B10 Grp A Alviks IK 1 Färdig Ersboda SK    
28071904 sön 28/07 12:20 sön 28/07 Umeå Energi Arena Sol B14 Slutspel A Final Sund IF 1 - 2 Röbäcks IF    
28072004 sön 28/07 12:20 sön 28/07 Vildmannavallen 1 B14 Slutspel B Final Alnö IF 1 1 - 2 P Mariehem SK Grön    
28070104 sön 28/07 12:30 sön 28/07 MSK Arena G15 Slutspel B Final Mariehem SK F 15 0 - 1 P Rana FK    
28073007 sön 28/07 12:40 sön 28/07 Nydalafältet 4 B9 Grp A Gimonäs Umeå IF Färdig Mariehem SK P10 Grön    
28073107 sön 28/07 12:40 sön 28/07 Nydalafältet 5 B8 Grp A TegSödra Um...F Blå Lag 1 Färdig Alviks IK    
28073207 sön 28/07 12:40 sön 28/07 Nydalafältet 6 B9 Grp A Sandviks IK SIK gul Färdig Gimonäs Umeå IF CSÅ    
28072705 sön 28/07 12:50 sön 28/07 Nydalafältet 1 G12 Slutspel B Final Kungsnäs FC 2 - 3 Pallokissat Black    
28072806 sön 28/07 12:50 sön 28/07 Nydalafältet 2 B10 Grp B Täfteå IK Färdig Sundom IF    
28072905 sön 28/07 12:50 sön 28/07 Nydalafältet 3 B12 Slutspel B Final Röbäcks IF 2 - 0 Piteå IF 1    
28073703 sön 28/07 13:05 sön 28/07 Nydalafältet 11 B13 Slutspel A Bronsmatch Soccer Barc...uth Academy 1 - 0 Gimonäs Umeå IF United    
28073803 sön 28/07 13:05 sön 28/07 Nydalafältet 12 G13 Slutspel A Bronsmatch Luleå SK F06 4 - 2 Lira BK Blå    
28073008 sön 28/07 13:20 sön 28/07 Nydalafältet 4 B9 Grp A Sandviks IK SIK svart Färdig IFK Umeå Vit    
28073108 sön 28/07 13:20 sön 28/07 Nydalafältet 5 G9 Grp A Teg Södra Umeå IF 1 Färdig Hörnsjö IF    
28073208 sön 28/07 13:20 sön 28/07 Nydalafältet 6 B9 Grp A Mariehem SK P10 Vit 1 Färdig BK Örnen    
28071905 sön 28/07 13:25 sön 28/07 Umeå Energi Arena Sol G14 Slutspel A Final Sandåkerns SK 2 - 0 Luleå SK F05    
28072005 sön 28/07 13:25 sön 28/07 Vildmannavallen 1 G14 Slutspel A Bronsmatch Lira BK 1 - 0 Alviks IK    
28070105 sön 28/07 13:35 sön 28/07 MSK Arena G15 Slutspel A Bronsmatch Sunderby SK 0 - 1 Njurunda IK    
28072807 sön 28/07 13:35 sön 28/07 Nydalafältet 2 G12 Slutspel A Bronsmatch Pallokissat White 1 - 0 P Mariehem SK MSK F07    
28072706 sön 28/07 13:45 sön 28/07 Nydalafältet 1 B12 Slutspel A Final Ersmarks IK 2 - 1 Petrozavodsk    
28073009 sön 28/07 14:00 sön 28/07 Nydalafältet 4 B9 Grp A Mariehem SK P10 Vit 2 Färdig Skellefteå FF    
28073109 sön 28/07 14:00 sön 28/07 Nydalafältet 5 G8 Grp A Mariehem SK Färdig IFK Umeå    
28073209 sön 28/07 14:00 sön 28/07 Nydalafältet 6 B8 Grp A Tegs Södra ...F Vit lag 2 Färdig Mariehem SK p11 vit    
28073704 sön 28/07 14:10 sön 28/07 Nydalafältet 11 G13 Slutspel A Final Ersmarks IK/HTF 1 - 0 Lira BK Gul    
28073804 sön 28/07 14:10 sön 28/07 Nydalafältet 12 G13 Slutspel B Final Gimonäs Umeå IF Svart 5 - 0 Norrvalla FF    
28071906 sön 28/07 14:30 sön 28/07 Umeå Energi Arena Sol G17 Slutspel A Final Umeå Södra DFF 2 - 1 Mariehem SK    
28070106 sön 28/07 14:40 sön 28/07 MSK Arena G17 Slutspel A Bronsmatch Tverrelvdalen IL 0 - 2 Unbyns IF    
28072707 sön 28/07 14:40 sön 28/07 Nydalafältet 1 G12 Slutspel A Final Teg Södra Umeå IF Blå 0 - 1 IK Myran    
28073010 sön 28/07 14:40 sön 28/07 Nydalafältet 4 G9 Grp A Gimonäs Ume...ebo F10 C/D Färdig Mariehem SK 2    
28073110 sön 28/07 14:40 sön 28/07 Nydalafältet 5 B8 Grp A TegSödra Um...F Blå lag 2 Färdig Mariehem SK P11 Grön    
28073210 sön 28/07 14:40 sön 28/07 Nydalafältet 6 B8 Grp A Täfteå IK Färdig Tegs Södra ...F Vit lag 1    
28073011 sön 28/07 15:20 sön 28/07 Nydalafältet 4 G9 Grp A Mariehem SK 1 Färdig FC Sport-j T10    
28073111 sön 28/07 15:20 sön 28/07 Nydalafältet 5 G8 Grp A Röbäcks IF Färdig Hörnsjö IF