Senaste resultat

Umeå Fotbollsfestival 2018 börjar
Slut
26/7
27/7
28/7
29/7

Finals

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag    
29072706 sö 29/07 15:00 sö 29/07 Nydalafältet 1 B12 Slutspel A Final Mariehem SK P06 vit 6 - 7 P FC Komu    
29073503 sö 29/07 10:30 sö 29/07 Nydalafältet 9 B12 Slutspel B Final Sandåkerns SK 1 0 - 2 Norrvalla FF P06    
29073705 sö 29/07 13:50 sö 29/07 Nydalafältet 11 B13 Slutspel A Final Kubikenborgs IF 1 - 0 IFK Umeå    
29073704 sö 29/07 12:40 sö 29/07 Nydalafältet 11 B13 Slutspel B Final Tegs SK 3 - 2 P Umedalens IF    
29071905 sö 29/07 13:50 sö 29/07 Umeå Energi Arena Sol B14 Slutspel A Final Morön BK 1 - 4 Tegs SK    
29070105 sö 29/07 13:50 sö 29/07 MSK Arena B14 Slutspel B Final Ersmarks IK 0 - 1 IFK Umeå    
29071903 sö 29/07 11:30 sö 29/07 Umeå Energi Arena Sol B15 Slutspel A Final Ersmarks IK 4 - 3 P GUIF    
29072003 sö 29/07 11:30 sö 29/07 Vildmannavallen 1 B15 Slutspel B Final Bergnäsets AIK BAIK 2 - 3 P Domsjö IF    
29071901 sö 29/07 09:10 sö 29/07 Umeå Energi Arena Sol B16 Slutspel A Final Ersmarks IK 0 - 2 Svolvær IL    
29072705 sö 29/07 14:00 sö 29/07 Nydalafältet 1 G12 Slutspel A Final Munksund Skuthamns SK 1 - 0 Lira BK Blå    
29072704 sö 29/07 12:00 sö 29/07 Nydalafältet 1 G12 Slutspel B Final Alviks IK 1 - 0 IFK Luleå    
29073706 sö 29/07 15:00 sö 29/07 Nydalafältet 11 G13 Slutspel A Final IFK Umeå 2 - 3 Sunderby SK    
29073804 sö 29/07 12:40 sö 29/07 Nydalafältet 12 G13 Slutspel B Final Vasa IFK 2 - 3 FC Norrsken    
29071906 sö 29/07 15:00 sö 29/07 Umeå Energi Arena Sol G14 Slutspel A Final Rutvik SK 2 - 1 Umedalens IF    
29070106 sö 29/07 15:00 sö 29/07 MSK Arena G14 Slutspel B Final Sandåkern/HTF 0 - 3 P Mariehem SK    
29071902 sö 29/07 10:20 sö 29/07 Umeå Energi Arena Sol G15 Slutspel A Final Assi IF 0 - 6 Mariehem SK F02/03    
29070102 sö 29/07 10:20 sö 29/07 MSK Arena G15 Slutspel B Final Älvdalen Un.../ Unbyns IF 2 - 0 GPS    
29071904 sö 29/07 12:40 sö 29/07 Umeå Energi Arena Sol G17 Slutspel A Final Vasa IFK 2 - 0 Alviks IK/BAIK    
29070104 sö 29/07 12:40 sö 29/07 MSK Arena G17 Slutspel B Final Umeå Södra FF 1 - 3 Bossmo & Ytteren IL    
28072707 lö 28/07 14:00 lö 28/07 Nydalafältet 1 Para Slutspel A Final Mariehem SK Mix 3 - 0 Mariehem SK 2    
28073612 lö 28/07 18:15 lö 28/07 Nydalafältet 10 Senior Slutspel A Final Spec 1 - 3 FDT    
28073611 lö 28/07 17:20 lö 28/07 Nydalafältet 10 Senior Slutspel B Final Käke Bra KK 4 - 3 Tegsåkern    
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag    
29072006 sö 29/07 15:00 sö 29/07 Vildmannavallen 1 G14 Slutspel A Bronsmatch Härnösands SK 2 - 0 FC Komu    
29072807 sö 29/07 15:00 sö 29/07 Nydalafältet 2 B12 Slutspel A Bronsmatch GUIF Carlshöjd 2 - 3 P FC Teisko    
29073806 sö 29/07 15:00 sö 29/07 Nydalafältet 12 G13 Slutspel A Bronsmatch IFK Luleå 0 - 1 Gammelstads IF    
29072806 sö 29/07 14:00 sö 29/07 Nydalafältet 2 G12 Slutspel A Bronsmatch Lira BK Gul 3 - 4 P Umeå Södra FF Gul    
29072005 sö 29/07 13:50 sö 29/07 Vildmannavallen 1 B14 Slutspel A Bronsmatch Bergnäsets AIK 1 - 0 GUIF P04    
29073805 sö 29/07 13:50 sö 29/07 Nydalafältet 12 B13 Slutspel A Bronsmatch Sandåkerns SK 3 - 2 P Sund IF    
29072907 sö 29/07 13:15 sö 29/07 Nydalafältet 3 G10 Grp A Nordmalings BK Färdig Mariehem SK F08    
29072004 sö 29/07 12:40 sö 29/07 Vildmannavallen 1 G17 Slutspel A Bronsmatch Sundsvalls DFF 1 - 3 GUIF    
29072805 sö 29/07 12:40 sö 29/07 Nydalafältet 2 G10 Grp A Umeå Södra FF Blå Färdig BK-48    
29072906 sö 29/07 12:30 sö 29/07 Nydalafältet 3 B10 Grp B Sävar IK P08 Färdig Mariehem SK 1    
29073006 sö 29/07 12:30 sö 29/07 Nydalafältet 4 B/G8 Grp A Mariehem SK P10 Vit Färdig Mariehem SK 1    
29073306 sö 29/07 12:30 sö 29/07 Nydalafältet 7 B11 Grp A Umedalens IF Färdig Själevads IK    
29072804 sö 29/07 11:55 sö 29/07 Nydalafältet 2 G11 Grp A Huima Färdig Ersboda SK F07/08    
29072905 sö 29/07 11:45 sö 29/07 Nydalafältet 3 B10 Grp A Ersboda SK 1 Färdig Mariehem SK 2    
29073005 sö 29/07 11:45 sö 29/07 Nydalafältet 4 B9 Grp B Mariehem SK Grön 1 Färdig GUIF CA    
29073104 sö 29/07 11:45 sö 29/07 Nydalafältet 5 B/G8 Grp A Mariehem SK P10 Grön Färdig GUIF    
29073205 sö 29/07 11:45 sö 29/07 Nydalafältet 6 B/G8 Grp A GUIF CSÅ P10 Färdig Mariehem SK 2    
29073305 sö 29/07 11:45 sö 29/07 Nydalafältet 7 B10 Grp A IFK Umeå Vit Färdig Bergnäsets AIK    
29070103 sö 29/07 11:30 sö 29/07 MSK Arena B15 Slutspel A Bronsmatch Älvsby IF fotboll 0 - 1 Svolvær IL    
29073703 sö 29/07 11:20 sö 29/07 Nydalafältet 11 G13 Slutspel A Semifinal IFK Umeå 1 - 0 P IFK Luleå    
29073803 sö 29/07 11:20 sö 29/07 Nydalafältet 12 G13 Slutspel A Semifinal Sunderby SK 1 - 0 Gammelstads IF    
29072703 sö 29/07 11:00 sö 29/07 Nydalafältet 1 B12 Slutspel A Semifinal GUIF Carlshöjd 1 - 3 Mariehem SK P06 vit    
29072803 sö 29/07 11:00 sö 29/07 Nydalafältet 2 B12 Slutspel A Semifinal FC Komu 3 - 2 P FC Teisko    
29072904 sö 29/07 11:00 sö 29/07 Nydalafältet 3 B10 Grp B GUIF P08 To A/D Färdig GUIF Sofiehem/Ålidhem    
29073004 sö 29/07 11:00 sö 29/07 Nydalafältet 4 B9 Grp A Tegs SK vinröd B Färdig Mariehem SK Grön 2    
29073103 sö 29/07 11:00 sö 29/07 Nydalafältet 5 B9 Grp B IFK Rundvik Färdig GUIF Sjöfru 2    
29073204 sö 29/07 11:00 sö 29/07 Nydalafältet 6 B9 Grp B Mariehem SK P09 vit 2 Färdig Tegs SK svart B    
29073304 sö 29/07 11:00 sö 29/07 Nydalafältet 7 B11 Grp B Gammelstads IF Färdig Rutvik SK    
29073404 sö 29/07 11:00 sö 29/07 Nydalafältet 8 B11 Grp B Mariehem SK Färdig Njurunda SK 07    
29072002 sö 29/07 10:20 sö 29/07 Vildmannavallen 1 G15 Slutspel A Bronsmatch GUIF F04 1 - 2 Alnö IF    
29072903 sö 29/07 10:15 sö 29/07 Nydalafältet 3 B11 Grp A Mariehem SK Vit Färdig Hörnefors IF P07    
29073003 sö 29/07 10:15 sö 29/07 Nydalafältet 4 G9 Grp A Umedalens IF F09 Färdig GUIF    
29073203 sö 29/07 10:15 sö 29/07 Nydalafältet 6 B9 Grp A Täfteå IK Färdig Alviks IK Lag 1    
29073303 sö 29/07 10:15 sö 29/07 Nydalafältet 7 G11 Grp A Alnö IF ALNÖ IF F07 Färdig Umeå Södra FF F07 Gul    
Mariehem Sportklubb Västerbottens Fotbollförbund Norrmejerier Svenska Fotbollförbundet Coop Forum Umeå Kommun Porsche Center Umeå Team Sportia Hazeland Coop Forum GB Glace Norrmejerier VK Balticgruppen Umeå Buss Frasses Coca-Cola Fazer Upab Hertz NKV Grillkol.se