Detta är resultaten från Umeå Fotbollsfestival 2018. Se de senaste resultaten från Umeå Fotbollsfestival 2019 här.

Girls 10 - Porsche Cup

Grupp A




  Matchnr Tid Spelplan Hemmalag Resultat  Bortalag    
26073300 to 26/07 08:40 to 26/07 Nydalafältet 7 Mariehem SK F08 Färdig Umeå Södra FF Blå    
26073301 to 26/07 09:25 to 26/07 Nydalafältet 7 Umeå Södra FF Gul Färdig Nordmalings BK    
26072701 to 26/07 10:10 to 26/07 Nydalafältet 1 (Porsche Arena) Arnäs IF Färdig GUIF F08 CSI    
26073402 to 26/07 13:55 to 26/07 Nydalafältet 8 Norrvalla FF Färdig BK-48    
26073601 to 26/07 14:40 to 26/07 Nydalafältet 10 IFK Umeå F07/08 Färdig FC Sport-juniorit    
26073404 to 26/07 15:25 to 26/07 Nydalafältet 8 Sävar IK F08 Färdig Iskmo-Jungsund Bollklubb    
27073501 fr 27/07 08:45 fr 27/07 Nydalafältet 9 Norrvalla FF Färdig Umeå Södra FF Blå    
27073303 fr 27/07 10:15 fr 27/07 Nydalafältet 7 Nordmalings BK Färdig BK-48    
27073503 fr 27/07 10:15 fr 27/07 Nydalafältet 9 IFK Umeå F07/08 Färdig Umeå Södra FF Gul    
27073404 fr 27/07 11:00 fr 27/07 Nydalafältet 8 GUIF F08 CSI Färdig FC Sport-juniorit    
27072906 fr 27/07 12:30 fr 27/07 Nydalafältet 3 Norrvalla FF Färdig Sävar IK F08    
27073506 fr 27/07 12:30 fr 27/07 Nydalafältet 9 Iskmo-Jungsund Bollklubb Färdig Arnäs IF    
27073308 fr 27/07 14:00 fr 27/07 Nydalafältet 7 BK-48 Färdig Mariehem SK F08    
27073309 fr 27/07 14:45 fr 27/07 Nydalafältet 7 Nordmalings BK Färdig IFK Umeå F07/08    
27072710 fr 27/07 15:30 fr 27/07 Nydalafältet 1 (Porsche Arena) Umeå Södra FF Blå Färdig FC Sport-juniorit    
27073413 fr 27/07 17:45 fr 27/07 Nydalafältet 8 Iskmo-Jungsund Bollklubb Färdig Mariehem SK F08    
27073313 fr 27/07 17:45 fr 27/07 Nydalafältet 7 Umeå Södra FF Gul Färdig Arnäs IF    
27073314 fr 27/07 18:30 fr 27/07 Nydalafältet 7 GUIF F08 CSI Färdig Sävar IK F08    
28072803 lö 28/07 10:15 lö 28/07 Nydalafältet 2 Umeå Södra FF Gul Färdig Norrvalla FF    
28073303 lö 28/07 10:15 lö 28/07 Nydalafältet 7 BK-48 Färdig IFK Umeå F07/08    
28072904 lö 28/07 11:00 lö 28/07 Nydalafältet 3 Umeå Södra FF Blå Färdig Iskmo-Jungsund Bollklubb    
28072804 lö 28/07 11:00 lö 28/07 Nydalafältet 2 GUIF F08 CSI Färdig Nordmalings BK    
28072704 lö 28/07 11:30 lö 28/07 Nydalafältet 1 (Porsche Arena) Sävar IK F08 Färdig FC Sport-juniorit    
28073605 lö 28/07 11:45 lö 28/07 Nydalafältet 10 Arnäs IF Färdig Mariehem SK F08    
28073308 lö 28/07 14:00 lö 28/07 Nydalafältet 7 Sävar IK F08 Färdig BK-48    
28073409 lö 28/07 14:45 lö 28/07 Nydalafältet 8 GUIF F08 CSI Färdig Umeå Södra FF Blå    
28072909 lö 28/07 15:25 lö 28/07 Nydalafältet 3 Umeå Södra FF Gul Färdig Iskmo-Jungsund Bollklubb    
28072710 lö 28/07 16:15 lö 28/07 Nydalafältet 1 (Porsche Arena) Arnäs IF Färdig IFK Umeå F07/08    
28073311 lö 28/07 16:15 lö 28/07 Nydalafältet 7 FC Sport-juniorit Färdig Nordmalings BK    
28073313 lö 28/07 17:45 lö 28/07 Nydalafältet 7 Mariehem SK F08 Färdig Norrvalla FF    
29073500 sö 29/07 08:00 sö 29/07 Nydalafältet 9 Norrvalla FF Färdig GUIF F08 CSI    
29073301 sö 29/07 08:45 sö 29/07 Nydalafältet 7 FC Sport-juniorit Färdig Umeå Södra FF Gul    
29073302 sö 29/07 09:30 sö 29/07 Nydalafältet 7 IFK Umeå F07/08 Färdig Iskmo-Jungsund Bollklubb    
29073403 sö 29/07 10:15 sö 29/07 Nydalafältet 8 Arnäs IF Färdig Sävar IK F08    
29072805 sö 29/07 12:40 sö 29/07 Nydalafältet 2 Umeå Södra FF Blå Färdig BK-48    
29072907 sö 29/07 13:15 sö 29/07 Nydalafältet 3 Nordmalings BK Färdig Mariehem SK F08