Siste resultat

Umeå Fotbollsfestival 2018 begynner
Slutt
26/7
27/7
28/7
29/7

Finals

  Kampnr Tid Bane Gruppe Runde Hjemmelag Resultat  Bortelag    
29072706 sø 29/07 15:00 sø 29/07 Nydalafältet 1 B12 Slutspel A Final Mariehem SK P06 vit 6 - 7 P FC Komu    
29073503 sø 29/07 10:30 sø 29/07 Nydalafältet 9 B12 Slutspel B Final Sandåkerns SK 1 0 - 2 Norrvalla FF P06    
29073705 sø 29/07 13:50 sø 29/07 Nydalafältet 11 B13 Slutspel A Final Kubikenborgs IF 1 - 0 IFK Umeå    
29073704 sø 29/07 12:40 sø 29/07 Nydalafältet 11 B13 Slutspel B Final Tegs SK 3 - 2 P Umedalens IF    
29071905 sø 29/07 13:50 sø 29/07 Umeå Energi Arena Sol B14 Slutspel A Final Morön BK 1 - 4 Tegs SK    
29070105 sø 29/07 13:50 sø 29/07 MSK Arena B14 Slutspel B Final Ersmarks IK 0 - 1 IFK Umeå    
29071903 sø 29/07 11:30 sø 29/07 Umeå Energi Arena Sol B15 Slutspel A Final Ersmarks IK 4 - 3 P GUIF    
29072003 sø 29/07 11:30 sø 29/07 Vildmannavallen 1 B15 Slutspel B Final Bergnäsets AIK BAIK 2 - 3 P Domsjö IF    
29071901 sø 29/07 09:10 sø 29/07 Umeå Energi Arena Sol B16 Slutspel A Final Ersmarks IK 0 - 2 Svolvær IL    
29072705 sø 29/07 14:00 sø 29/07 Nydalafältet 1 G12 Slutspel A Final Munksund Skuthamns SK 1 - 0 Lira BK Blå    
29072704 sø 29/07 12:00 sø 29/07 Nydalafältet 1 G12 Slutspel B Final Alviks IK 1 - 0 IFK Luleå    
29073706 sø 29/07 15:00 sø 29/07 Nydalafältet 11 G13 Slutspel A Final IFK Umeå 2 - 3 Sunderby SK    
29073804 sø 29/07 12:40 sø 29/07 Nydalafältet 12 G13 Slutspel B Final Vasa IFK 2 - 3 FC Norrsken    
29071906 sø 29/07 15:00 sø 29/07 Umeå Energi Arena Sol G14 Slutspel A Final Rutvik SK 2 - 1 Umedalens IF    
29070106 sø 29/07 15:00 sø 29/07 MSK Arena G14 Slutspel B Final Sandåkern/HTF 0 - 3 P Mariehem SK    
29071902 sø 29/07 10:20 sø 29/07 Umeå Energi Arena Sol G15 Slutspel A Final Assi IF 0 - 6 Mariehem SK F02/03    
29070102 sø 29/07 10:20 sø 29/07 MSK Arena G15 Slutspel B Final Älvdalen Un.../ Unbyns IF 2 - 0 GPS    
29071904 sø 29/07 12:40 sø 29/07 Umeå Energi Arena Sol G17 Slutspel A Final Vasa IFK 2 - 0 Alviks IK/BAIK    
29070104 sø 29/07 12:40 sø 29/07 MSK Arena G17 Slutspel B Final Umeå Södra FF 1 - 3 Bossmo & Ytteren IL    
28072707 lø 28/07 14:00 lø 28/07 Nydalafältet 1 Para Slutspel A Final Mariehem SK Mix 3 - 0 Mariehem SK 2    
28073612 lø 28/07 18:15 lø 28/07 Nydalafältet 10 Senior Slutspel A Final Spec 1 - 3 FDT    
28073611 lø 28/07 17:20 lø 28/07 Nydalafältet 10 Senior Slutspel B Final Käke Bra KK 4 - 3 Tegsåkern    
  Kampnr Tid Bane Gruppe Runde Hjemmelag Resultat  Bortelag    
29072006 sø 29/07 15:00 sø 29/07 Vildmannavallen 1 G14 Slutspel A Bronze match Härnösands SK 2 - 0 FC Komu    
29072807 sø 29/07 15:00 sø 29/07 Nydalafältet 2 B12 Slutspel A Bronze match GUIF Carlshöjd 2 - 3 P FC Teisko    
29073806 sø 29/07 15:00 sø 29/07 Nydalafältet 12 G13 Slutspel A Bronze match IFK Luleå 0 - 1 Gammelstads IF    
29072806 sø 29/07 14:00 sø 29/07 Nydalafältet 2 G12 Slutspel A Bronze match Lira BK Gul 3 - 4 P Umeå Södra FF Gul    
29072005 sø 29/07 13:50 sø 29/07 Vildmannavallen 1 B14 Slutspel A Bronze match Bergnäsets AIK 1 - 0 GUIF P04    
29073805 sø 29/07 13:50 sø 29/07 Nydalafältet 12 B13 Slutspel A Bronze match Sandåkerns SK 3 - 2 P Sund IF    
29072907 sø 29/07 13:15 sø 29/07 Nydalafältet 3 G10 Plj A Nordmalings BK Färdig Mariehem SK F08    
29072004 sø 29/07 12:40 sø 29/07 Vildmannavallen 1 G17 Slutspel A Bronze match Sundsvalls DFF 1 - 3 GUIF    
29072805 sø 29/07 12:40 sø 29/07 Nydalafältet 2 G10 Plj A Umeå Södra FF Blå Färdig BK-48    
29072906 sø 29/07 12:30 sø 29/07 Nydalafältet 3 B10 Plj B Sävar IK P08 Färdig Mariehem SK 1    
29073006 sø 29/07 12:30 sø 29/07 Nydalafältet 4 B/G8 Plj A Mariehem SK P10 Vit Färdig Mariehem SK 1    
29073306 sø 29/07 12:30 sø 29/07 Nydalafältet 7 B11 Plj A Umedalens IF Färdig Själevads IK    
29072804 sø 29/07 11:55 sø 29/07 Nydalafältet 2 G11 Plj A Huima Färdig Ersboda SK F07/08    
29072905 sø 29/07 11:45 sø 29/07 Nydalafältet 3 B10 Plj A Ersboda SK 1 Färdig Mariehem SK 2    
29073005 sø 29/07 11:45 sø 29/07 Nydalafältet 4 B9 Plj B Mariehem SK Grön 1 Färdig GUIF CA    
29073104 sø 29/07 11:45 sø 29/07 Nydalafältet 5 B/G8 Plj A Mariehem SK P10 Grön Färdig GUIF    
29073205 sø 29/07 11:45 sø 29/07 Nydalafältet 6 B/G8 Plj A GUIF CSÅ P10 Färdig Mariehem SK 2    
29073305 sø 29/07 11:45 sø 29/07 Nydalafältet 7 B10 Plj A IFK Umeå Vit Färdig Bergnäsets AIK    
29070103 sø 29/07 11:30 sø 29/07 MSK Arena B15 Slutspel A Bronze match Älvsby IF fotboll 0 - 1 Svolvær IL    
29073703 sø 29/07 11:20 sø 29/07 Nydalafältet 11 G13 Slutspel A Semi final IFK Umeå 1 - 0 P IFK Luleå    
29073803 sø 29/07 11:20 sø 29/07 Nydalafältet 12 G13 Slutspel A Semi final Sunderby SK 1 - 0 Gammelstads IF    
29072703 sø 29/07 11:00 sø 29/07 Nydalafältet 1 B12 Slutspel A Semi final GUIF Carlshöjd 1 - 3 Mariehem SK P06 vit    
29072803 sø 29/07 11:00 sø 29/07 Nydalafältet 2 B12 Slutspel A Semi final FC Komu 3 - 2 P FC Teisko    
29072904 sø 29/07 11:00 sø 29/07 Nydalafältet 3 B10 Plj B GUIF P08 To A/D Färdig GUIF Sofiehem/Ålidhem    
29073004 sø 29/07 11:00 sø 29/07 Nydalafältet 4 B9 Plj A Tegs SK vinröd B Färdig Mariehem SK Grön 2    
29073103 sø 29/07 11:00 sø 29/07 Nydalafältet 5 B9 Plj B IFK Rundvik Färdig GUIF Sjöfru 2    
29073204 sø 29/07 11:00 sø 29/07 Nydalafältet 6 B9 Plj B Mariehem SK P09 vit 2 Färdig Tegs SK svart B    
29073304 sø 29/07 11:00 sø 29/07 Nydalafältet 7 B11 Plj B Gammelstads IF Färdig Rutvik SK    
29073404 sø 29/07 11:00 sø 29/07 Nydalafältet 8 B11 Plj B Mariehem SK Färdig Njurunda SK 07    
29072002 sø 29/07 10:20 sø 29/07 Vildmannavallen 1 G15 Slutspel A Bronze match GUIF F04 1 - 2 Alnö IF    
29072903 sø 29/07 10:15 sø 29/07 Nydalafältet 3 B11 Plj A Mariehem SK Vit Färdig Hörnefors IF P07    
29073003 sø 29/07 10:15 sø 29/07 Nydalafältet 4 G9 Plj A Umedalens IF F09 Färdig GUIF    
29073203 sø 29/07 10:15 sø 29/07 Nydalafältet 6 B9 Plj A Täfteå IK Färdig Alviks IK Lag 1    
29073303 sø 29/07 10:15 sø 29/07 Nydalafältet 7 G11 Plj A Alnö IF ALNÖ IF F07 Färdig Umeå Södra FF F07 Gul