You are viewing the results for Umeå Fotbollsfestival 2017. View the current results for Umeå Fotbollsfestival 2021 here.

List of registered teams

Club Team name Category
Alnö IF Boys 15 - Umeå Buss Cup
Alnö IF Girls 14 - Balticgruppen Cup
Alnö IF Girls 14 - Balticgruppen Cup
Alviks IK Boys 12 - UMEÅ. MER FOTBOLL. Cup
Alviks IK Girls 11 - Norrmejerier Cup
Alviks IK Girls 12 - UMEÅ. MER FOTBOLL. Cup
Alviks IK Girls 12 - UMEÅ. MER FOTBOLL. Cup
Alviks IK Girls 14 - Balticgruppen Cup
Alviks IK/BAIK Girls 15 - SISU Idrottsutbildarna Cup
Arnäs IF Boys 14 - Frasses Cup
ASSI IF Girls 17 - Team Sportia Cup
Bergnäsets AIK Boys 12 - UMEÅ. MER FOTBOLL. Cup
Bergnäsets AIK Girls 14 - Balticgruppen Cup
BK-48 P05 Boys 12 - UMEÅ. MER FOTBOLL. Cup
BK Bena Senior - Bergners Bil Cup
BK-Hoppet Girls 10 - Fazer Cup
Bodens BK Fotboll Boys 14 - Frasses Cup
Bollsta IK Girls 15 - SISU Idrottsutbildarna Cup
Bondsjöhöjdens SK Boys 15 - Umeå Buss Cup
Bossmo og Ytteren IL Boys 15 - Umeå Buss Cup
Corner Creek FC Senior - Bergners Bil Cup
Domsjö IF Blå Boys 12 - UMEÅ. MER FOTBOLL. Cup
Domsjö IF Svart Boys 12 - UMEÅ. MER FOTBOLL. Cup
Domsjö IF Boys 14 - Frasses Cup
Domsjö IF Boys 15 - Umeå Buss Cup
Domsjö IF Girls 15 - SISU Idrottsutbildarna Cup
Ersboda SK Röd Boys 8 - Ragnsells Cup
Ersboda SK Boys 9 - Coca Cola Cup
Ersboda SK Boys 9 - Coca Cola Cup
Ersboda SK Boys 11 - UPAB Cup
Ersboda SK Girls 11 - Norrmejerier Cup
Ersboda SK Girls 17 - Team Sportia Cup
Ersboda SK / Young Boys Boys 16 - Hertz Cup
Ersmarks IK Boys 11 - UPAB Cup
Ersmarks IK Boys 12 - UMEÅ. MER FOTBOLL. Cup
Ersmarks IK Boys 13 - COOP Cup
Ersmarks IK Girls 12 - UMEÅ. MER FOTBOLL. Cup
Ersmarks IK Girls 13 - VK Cup
Ersmarks IK Girls 15 - SISU Idrottsutbildarna Cup
Espoon Palloseura Valkoinen Boys 15 - Umeå Buss Cup
Essvik AIF Boys 13 - COOP Cup
FCFJ Boys 13 - COOP Cup
FC Flora Boys 14 - Frasses Cup
FC Kiisto Boys 14 - Frasses Cup
FC Norrsken Girls 11 - Norrmejerier Cup
FC Norrsken Girls 13 - VK Cup
FC Sport Punainen Girls 12 - UMEÅ. MER FOTBOLL. Cup
FC Sport Valkoinen Girls 12 - UMEÅ. MER FOTBOLL. Cup
FC Sport-juniorit Girls 10 - Fazer Cup
FC Sport-juniorit T06 Girls 11 - Norrmejerier Cup
FC Wasa YJ Girls 14 - Balticgruppen Cup
FC Wasa YJ Girls 14 - Balticgruppen Cup
FC Zerr Senior - Bergners Bil Cup
FDT Senior - Bergners Bil Cup
FK Bodø/Glimt Boys 12 - UMEÅ. MER FOTBOLL. Cup
FK Bodø/Glimt Boys 13 - COOP Cup
FK Bodø/Glimt Boys 15 - Umeå Buss Cup
Gammelstads IF Girls 17 - Team Sportia Cup
Gimonäs Oldstars Senior - Bergners Bil Cup
Gravdal Fotball Girls 14 - Balticgruppen Cup
GUIF Sjöfru Boys 8 - Ragnsells Cup
GUIF Tomtebogård Boys 8 - Ragnsells Cup
GUIF Boys 9 - Coca Cola Cup
GUIF P08 To A/D Boys 9 - Coca Cola Cup
GUIF P08 B/C Boys 9 - Coca Cola Cup
GUIF Boys 10 - GB Glace Cup
GUIF TT 07 Boys 10 - GB Glace Cup
GUIF Blackhawks Boys 11 - UPAB Cup
GUIF Boys 11 - UPAB Cup
GUIF Boys 11 - UPAB Cup
GUIF United Boys 12 - UMEÅ. MER FOTBOLL. Cup
GUIF Boys 13 - COOP Cup
GUIF Boys 16 - Hertz Cup
GUIF F08 To Girls 9 - Renthall Cup
GUIF F08CSI Girls 9 - Renthall Cup
GUIF Girls 11 - Norrmejerier Cup
GUIF Girls 13 - VK Cup
GUIF Tomtebo Girls 13 - VK Cup
GUIF Girls 14 - Balticgruppen Cup
GUIF Girls 17 - Team Sportia Cup
GUIF Girls 17 - Team Sportia Cup
HauPa Yellow Girls 11 - Norrmejerier Cup
HauPa Green Girls 11 - Norrmejerier Cup
HauPa T05 Girls 12 - UMEÅ. MER FOTBOLL. Cup
HauPa 04 Girls 13 - VK Cup
HauPa 03/04 Girls 14 - Balticgruppen Cup
Hägglunds IoFK Boys 12 - UMEÅ. MER FOTBOLL. Cup
Hägglunds IoFK Boys 15 - Umeå Buss Cup
Hägglunds IoFK Girls 14 - Balticgruppen Cup
Härnösands SK Girls 15 - SISU Idrottsutbildarna Cup
IFK Kalix Boys 16 - Hertz Cup
IFK Luleå Boys 13 - COOP Cup
IFK Luleå Boys 14 - Frasses Cup
IFK Luleå Girls 12 - UMEÅ. MER FOTBOLL. Cup
IFK Luleå Girls 13 - VK Cup
IFK Timrå Girls 14 - Balticgruppen Cup
IFK Timrå Girls 14 - Balticgruppen Cup
IFK Timrå/GIF Sundsvall Parasport Trophy - Rotary Cup
IFK Umeå Boys 9 - Coca Cola Cup
IFK Umeå Boys 11 - UPAB Cup
IFK Umeå Boys 13 - COOP Cup
IFK Umeå City Boys 14 - Frasses Cup
IFK Umeå Boys 16 - Hertz Cup
IFK Umeå Girls 9 - Renthall Cup
IFK Umeå F05 Girls 12 - UMEÅ. MER FOTBOLL. Cup
IFK Umeå Girls 14 - Balticgruppen Cup
IK Grand Boys 15 - Umeå Buss Cup
IK Grand Bodø 2006-2 Boys 11 - UPAB Cup
IK Grand Bodø 2006-1 Boys 11 - UPAB Cup
Iskmo-Jungsund BK P06 Boys 11 - UPAB Cup
Iskmo-Jungsund BK F2006 Girls 11 - Norrmejerier Cup
Iskmo-Jungsund BK I-JBK Girls 13 - VK Cup
Kattem IL FK Girls 17 - Team Sportia Cup
Kramfors Alliansen Boys 12 - UMEÅ. MER FOTBOLL. Cup
Kramfors Alliansen Girls 17 - Team Sportia Cup
Käke Bra KK Senior - Bergners Bil Cup
Liedon Pallo Girls 15 - SISU Idrottsutbildarna Cup
Lira BK Gul Boys 12 - UMEÅ. MER FOTBOLL. Cup
Lira BK Blå Boys 12 - UMEÅ. MER FOTBOLL. Cup
Lira BK Boys 14 - Frasses Cup
Lira BK Boys 15 - Umeå Buss Cup
Lira BK Girls 13 - VK Cup
Lira BK Girls 14 - Balticgruppen Cup
Lövsta City Kickers Boys 12 - UMEÅ. MER FOTBOLL. Cup
Lövsta City Kickers Boys 14 - Frasses Cup
Mariehem SK Vit Boys 8 - Ragnsells Cup
Mariehem SK Vit Boys 8 - Ragnsells Cup
Mariehem SK P09 Grön Boys 8 - Ragnsells Cup
Mariehem SK P08 Vit Boys 9 - Coca Cola Cup
Mariehem SK Grön Boys 10 - GB Glace Cup
Mariehem SK P07 svart Boys 10 - GB Glace Cup
Mariehem SK P07 vit Boys 10 - GB Glace Cup
Mariehem SK Boys 11 - UPAB Cup
Mariehem SK Boys 11 - UPAB Cup
Mariehem SK Boys 12 - UMEÅ. MER FOTBOLL. Cup
Mariehem SK Boys 12 - UMEÅ. MER FOTBOLL. Cup
Mariehem SK Boys 14 - Frasses Cup
Mariehem SK Boys 16 - Hertz Cup
Mariehem SK F08 Grön Girls 9 - Renthall Cup
Mariehem SK F08 Vit Girls 9 - Renthall Cup
Mariehem SK F09 Girls 9 - Renthall Cup
Mariehem SK Girls 10 - Fazer Cup
Mariehem SK Girls 11 - Norrmejerier Cup
Mariehem SK Girls 11 - Norrmejerier Cup
Mariehem SK F05 Girls 12 - UMEÅ. MER FOTBOLL. Cup
Mariehem SK Girls 14 - Balticgruppen Cup
Mariehem SK United 2 Parasport Trophy - Rotary Cup
Mariehem SK United Kia Parasport Trophy - Rotary Cup
Mariehem SK (P08 Grön) Boys 9 - Coca Cola Cup
Matfors IF Girls 13 - VK Cup
MODO FF Boys 14 - Frasses Cup
MODO FF Girls 14 - Balticgruppen Cup
Morön BK Boys 14 - Frasses Cup
Morön BK Girls 13 - VK Cup
Morön BK / Skellefteå FF Boys 13 - COOP Cup
MSK/Vännäs AIK Parasport Trophy - Rotary Cup
Munksund Skuthamn SK Boys 12 - UMEÅ. MER FOTBOLL. Cup
Munksund Skuthamn SK Boys 14 - Frasses Cup
Njurunda IK Girls 13 - VK Cup
Njurunda IK Girls 13 - VK Cup
Njurunda IK Girls 15 - SISU Idrottsutbildarna Cup
Njurunda SK Boys 11 - UPAB Cup
Nordmalings BK Girls 9 - Renthall Cup
Nordmalings BK Girls 11 - Norrmejerier Cup
Nordmalings BK Girls 13 - VK Cup
Nordmalings BK Girls 15 - SISU Idrottsutbildarna Cup
Norra United Boys 12 - UMEÅ. MER FOTBOLL. Cup
Norrvalla FF Boys 12 - UMEÅ. MER FOTBOLL. Cup
Norrvalla FF Girls 17 - Team Sportia Cup
OBC Girls 13 - VK Cup
OsPa T05 Girls 12 - UMEÅ. MER FOTBOLL. Cup
OsPa T04 Girls 13 - VK Cup
Petrozavodsk Boys 12 - UMEÅ. MER FOTBOLL. Cup
Piteå IF Girls 11 - Norrmejerier Cup
Piteå IF Girls 11 - Norrmejerier Cup
Piteå IF Girls 12 - UMEÅ. MER FOTBOLL. Cup
Piteå IF Girls 12 - UMEÅ. MER FOTBOLL. Cup
Piteå IF Girls 13 - VK Cup
Piteå IF Girls 13 - VK Cup
PPJ T0405 Girls 13 - VK Cup
Pärnu JK Poseidon Boys 13 - COOP Cup
Ramviks IF Boys 12 - UMEÅ. MER FOTBOLL. Cup
Remix FC Senior - Bergners Bil Cup
Rutvik SK Girls 13 - VK Cup
Röbäck Boys 13 - COOP Cup
Röbäcks IF Boys 9 - Coca Cola Cup
Röbäcks IF Boys 9 - Coca Cola Cup
Saku Sporting Boys 8 - Ragnsells Cup
Saku Sporting Boys 9 - Coca Cola Cup
Saku Sporting Boys 10 - GB Glace Cup
Saku Sporting Boys 10 - GB Glace Cup
Saku Sporting Boys 11 - UPAB Cup
Saku Sporting Boys 13 - COOP Cup
Saku Sporting Boys 13 - COOP Cup
Saku Sporting Boys 15 - Umeå Buss Cup
Saku Sporting Girls 17 - Team Sportia Cup
Sandviks IK Boys 9 - Coca Cola Cup
Sandviks IK Girls 13 - VK Cup
Sandåkernkamraternas IF Sandåkernkamraterna Boys 16 - Hertz Cup
Sandåkerns SK Boys 8 - Ragnsells Cup
Sandåkerns SK Boys 8 - Ragnsells Cup
Sandåkerns SK Boys 8 - Ragnsells Cup
Sandåkerns SK Röd Boys 9 - Coca Cola Cup
Sandåkerns SK Vit Boys 9 - Coca Cola Cup
Sandåkerns SK P07 Boys 10 - GB Glace Cup
Sandåkerns SK Vit Boys 11 - UPAB Cup
Sandåkerns SK Röd Boys 11 - UPAB Cup
Sandåkerns SK Boys 12 - UMEÅ. MER FOTBOLL. Cup
Sandåkerns SK Boys 12 - UMEÅ. MER FOTBOLL. Cup
Sandåkerns SK Boys 13 - COOP Cup
Sandåkerns SK Boys 14 - Frasses Cup
Sandåkerns SK Girls 10 - Fazer Cup
Sandåkerns SK Girls 11 - Norrmejerier Cup
Sandåkerns SK Girls 14 - Balticgruppen Cup
Sandåkerns SK F17 Girls 17 - Team Sportia Cup
SDFF Girls 13 - VK Cup
Sidsjö-Böle IF Boys 13 - COOP Cup
Själevads IK Boys 14 - Frasses Cup
Själevads IK F03/04 Girls 14 - Balticgruppen Cup
Solf IK P07/08 Boys 9 - Coca Cola Cup
Solf IK Boys 11 - UPAB Cup
Solf IK Boys 12 - UMEÅ. MER FOTBOLL. Cup
Specinators Senior - Bergners Bil Cup
Storfors AIK Boys 11 - UPAB Cup
Storfors AIK F05 Girls 12 - UMEÅ. MER FOTBOLL. Cup
Storforshei Fotball Boys 11 - UPAB Cup
Sunderby SK Girls 12 - UMEÅ. MER FOTBOLL. Cup
Sunderby SK Girls 13 - VK Cup
Sunderby SK Girls 15 - SISU Idrottsutbildarna Cup
Sunderby SK/Rutviks SK Boys 13 - COOP Cup
Sundom IF Girls 10 - Fazer Cup
Sundsvall/Kovland plus Girls 17 - Team Sportia Cup
Sundsvalls FF Boys 12 - UMEÅ. MER FOTBOLL. Cup
Sundsvalls FF Boys 12 - UMEÅ. MER FOTBOLL. Cup
Sundsvalls FF P04 Boys 13 - COOP Cup
Sundsvalls FF Boys 14 - Frasses Cup
Sundsvalls FF Girls 13 - VK Cup
Sundsvalls FF Girls 14 - Balticgruppen Cup
Sunnanå SK Boys 11 - UPAB Cup
Sunnanå SK Boys 14 - Frasses Cup
Sunnanå SK Girls 12 - UMEÅ. MER FOTBOLL. Cup
Svolvær IL Boys 13 - COOP Cup
Svolvær IL Boys 14 - Frasses Cup
Svolvær IL Boys 16 - Hertz Cup
Svolvær IL Girls 15 - SISU Idrottsutbildarna Cup
Sävar IK Boys 9 - Coca Cola Cup
Sävar IK Boys 11 - UPAB Cup
Sävar IK Girls 14 - Balticgruppen Cup
Sörfors IF Girls 17 - Team Sportia Cup
Söråkers FF Girls 12 - UMEÅ. MER FOTBOLL. Cup
Team Parangan Senior - Bergners Bil Cup
Tegs SK Öst Boys 11 - UPAB Cup
Tegs SK Öst Boys 11 - UPAB Cup
Tegs SK Boys 13 - COOP Cup
Tegs SK Boys 14 - Frasses Cup
Tegs SK Boys 15 - Umeå Buss Cup
Tegs SK Böleäng Boys 8 - Ragnsells Cup
Tegs SK Böleäng Boys 11 - UPAB Cup
Tiller IL Boys 13 - COOP Cup
Tiller IL Girls 15 - SISU Idrottsutbildarna Cup
Tiller IL Girls 17 - Team Sportia Cup
Tverrelvdalen IL Boys 14 - Frasses Cup
Tverrelvdalen IL Girls 17 - Team Sportia Cup
Täfteå IK Boys 8 - Ragnsells Cup
Umedalens IF Gul Boys 10 - GB Glace Cup
Umedalens IF Svart Boys 10 - GB Glace Cup
Umedalens IF P05 Boys 12 - UMEÅ. MER FOTBOLL. Cup
Umedalens IF Boys 15 - Umeå Buss Cup
Umedalens IF Girls 13 - VK Cup
Umeå Södra FF Girls 9 - Renthall Cup
Umeå Södra FF Girls 9 - Renthall Cup
Umeå Södra FF Gul Girls 10 - Fazer Cup
Umeå Södra FF Girls 11 - Norrmejerier Cup
Umeå Södra FF Girls 11 - Norrmejerier Cup
Umeå Södra FF Girls 13 - VK Cup
Umeå Södra FF F03 Girls 14 - Balticgruppen Cup
Vaasan palloseura VPS Boys 12 - UMEÅ. MER FOTBOLL. Cup
Vaasan palloseura VPS Boys 12 - UMEÅ. MER FOTBOLL. Cup
Vaasan palloseura VPS Boys 12 - UMEÅ. MER FOTBOLL. Cup
Vasa IFK Boys 11 - UPAB Cup
Vasa IFK Boys 12 - UMEÅ. MER FOTBOLL. Cup
Vasa IFK Boys 13 - COOP Cup
Vasa IFK Girls 10 - Fazer Cup
WFA Boys 14 - Frasses Cup
Vindelns IF Boys 12 - UMEÅ. MER FOTBOLL. Cup
Young Boys FC Senior - Bergners Bil Cup
Älvdalen United/Unbyns IF Girls 15 - SISU Idrottsutbildarna Cup
Öjeby IF Boys 12 - UMEÅ. MER FOTBOLL. Cup
Öjeby IF F-05 Girls 12 - UMEÅ. MER FOTBOLL. Cup
Östersunds FK Boys 15 - Umeå Buss Cup