Detta är resultaten från Umeå Fotbollsfestival 2016. Se de senaste resultaten från Umeå Fotbollsfestival 2019 här.

Senaste resultat

Umeå Fotbollsfestival 2016 börjar
Slut
28/7
29/7
30/7
31/7

Finals

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag    
31072703 sö 31/07 11:00 sö 31/07 Nydalafältet 1 (Porsche Arena) B10 Slutspel A Final BK-48 1 - 3 Alviks IK    
31072903 sö 31/07 11:00 sö 31/07 Nydalafältet 3 B10 Slutspel B Final Sundsvalls FF 4 - 2 Ersboda SK    
31072706 sö 31/07 14:00 sö 31/07 Nydalafältet 1 (Porsche Arena) B11 Slutspel A Final Sundom IF 2 1 - 3 IFK Umeå 2    
31073003 sö 31/07 14:00 sö 31/07 Nydalafältet 4 B11 Slutspel B Final Kubikenborgs IF 1 2 - 4 Lövsta City Kickers    
31072707 sö 31/07 15:00 sö 31/07 Nydalafältet 1 (Porsche Arena) B12 Slutspel A Final Petrozavodsk 4 - 0 Tegs SK 1    
31072906 sö 31/07 14:00 sö 31/07 Nydalafältet 3 B12 Slutspel B Final Piteå IF 2 2 - 1 Sundsvalls FF P04 Blå    
31071905 sö 31/07 14:10 sö 31/07 Umeå Energi Arena Sol B13 Slutspel A Final Sundsvalls FF 6 - 1 Lira BK    
31073807 sö 31/07 16:30 sö 31/07 Nydalafältet 12 B13 Slutspel B Final Lövsta City Kickers 3 - 1 Selånger FK    
31070106 sö 31/07 15:20 sö 31/07 MSK Arena B14 Slutspel A Final Tegs SK 3 - 4 P Bodens BK    
31072405 sö 31/07 14:10 sö 31/07 Dragons konstgräs (Nolia) 1 B14 Slutspel B Final BK Örnen 1 - 3 Kubikenborgs IF    
31071903 sö 31/07 11:30 sö 31/07 Umeå Energi Arena Sol B15 Slutspel A Final Åga IL 2 - 1 Sunderby SK    
31072403 sö 31/07 11:30 sö 31/07 Dragons konstgräs (Nolia) 1 B15 Slutspel B Final Sandåkerns SK 4 - 1 Mariehem SK    
31071906 sö 31/07 15:20 sö 31/07 Umeå Energi Arena Sol B16 Slutspel A Final Tverrelvdalen IL 3 - 2 P GUIF    
31071907 sö 31/07 16:30 sö 31/07 Umeå Energi Arena Sol B16 Slutspel B Final Mariehem SK 0 - 5 IFK Umeå    
31070404 sö 31/07 12:30 sö 31/07 Minerva Park Arena Para Slutspel A Final Tellus IF 2 - 1 Mariehem SK 1    
31071707 sö 31/07 16:40 sö 31/07 Sjöfruskolans konstgräs Senior Slutspel A Final Domherrarna 0 - 3 FDT    
31072606 sö 31/07 15:50 sö 31/07 Ersängsskolans konstgräs Senior Slutspel B Final Fotbollsutopi BK 5 - 1 Dorotea BK    
31072705 sö 31/07 13:00 sö 31/07 Nydalafältet 1 (Porsche Arena) G10 Slutspel A Final Umeå Södra FF Gul 0 - 1 Umedalens IF    
31072904 sö 31/07 12:00 sö 31/07 Nydalafältet 3 G10 Slutspel B Final GUIF 3 - 0 IFK Umeå    
31072704 sö 31/07 12:00 sö 31/07 Nydalafältet 1 (Porsche Arena) G11 Slutspel A Final HauPa 5 - 0 Piteå IF 1    
31072905 sö 31/07 13:00 sö 31/07 Nydalafältet 3 G11 Slutspel B Final FC Sport Juniorit 4 - 2 P KB 65    
31072708 sö 31/07 16:00 sö 31/07 Nydalafältet 1 (Porsche Arena) G12 Slutspel A Final KPV 1 0 - 1 Ersmarks IK    
31072907 sö 31/07 15:00 sö 31/07 Nydalafältet 3 G12 Slutspel B Final Piteå IF 4 3 - 2 Mariehem SK    
31070105 sö 31/07 14:10 sö 31/07 MSK Arena G13 Slutspel A Final Gammelgårdens IF 0 - 1 Luleå SK    
31073804 sö 31/07 12:40 sö 31/07 Nydalafältet 12 G13 Slutspel B Final BIK SK 8 - 9 P IBFF    
31071902 sö 31/07 10:20 sö 31/07 Umeå Energi Arena Sol G14 Slutspel A Final FC Sport Juniorit (White) 2 - 0 HauPa    
31070104 sö 31/07 12:40 sö 31/07 MSK Arena G14 Slutspel B Final Sandåkerns SK 2 - 1 Sävast AIF    
31070103 sö 31/07 11:30 sö 31/07 MSK Arena G15 Slutspel A Final IFK Umeå 2 - 4 P SDFF    
31072402 sö 31/07 10:20 sö 31/07 Dragons konstgräs (Nolia) 1 G15 Slutspel B Final Sandnessjøen IL 1 - 2 FC Norrsken    
31071904 sö 31/07 12:40 sö 31/07 Umeå Energi Arena Sol G17 Slutspel A Final Härnösands SK 1 - 3 IFK Umeå    
31072404 sö 31/07 12:40 sö 31/07 Dragons konstgräs (Nolia) 1 G17 Slutspel B Final Ersboda SK 0 - 2 Närpes Kraft FF    
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag    
31070107 sö 31/07 16:30 sö 31/07 MSK Arena G17 Slutspel A Bronsmatch Umedalens IF 0 - 3 Gammelgårdens IF    
31072808 sö 31/07 16:00 sö 31/07 Nydalafältet 2 G12 Slutspel A Bronsmatch Piteå IF 1 3 - 0 Sävar IK    
31073112 sö 31/07 16:00 sö 31/07 Nydalafältet 5 G8 Grp A Mariehem SK Grön 1 - 6 GUIF F08 CSI    
31073212 sö 31/07 16:00 sö 31/07 Nydalafältet 6 G9 Grp A Sörfors IF 0 - 3 Sandåkerns SK    
31071706 sö 31/07 15:50 sö 31/07 Sjöfruskolans konstgräs Senior Slutspel A Bronsmatch Axelsons Änglar 7 - 8 Umeå Interk... IF Ålidhem    
31072406 sö 31/07 15:20 sö 31/07 Dragons konstgräs (Nolia) 1 G13 Slutspel A Bronsmatch Sätra SK 1 - 5 FC Sport Juniorit    
31073111 sö 31/07 15:20 sö 31/07 Nydalafältet 5 G8 Grp A IFK Umeå 11 - 0 Nordmalings BK    
31073211 sö 31/07 15:20 sö 31/07 Nydalafältet 6 G9 Grp A Röbäcks IF 2 - 3 Mariehem SK F07 Vit    
31073806 sö 31/07 15:20 sö 31/07 Nydalafältet 12 B14 Slutspel A Bronsmatch BIK SK 0 - 1 IFK Umeå    
31072807 sö 31/07 15:00 sö 31/07 Nydalafältet 2 B12 Slutspel A Bronsmatch Umedalens IF 1 4 - 6 Sandåkerns SK    
31073110 sö 31/07 14:40 sö 31/07 Nydalafältet 5 G9 Grp A Hörnefors IF 0 - 5 Umeå Södra FF Gul    
31073210 sö 31/07 14:40 sö 31/07 Nydalafältet 6 G8 Grp A Mariehem SK Vit 4 - 1 Röbäcks IF    
31071705 sö 31/07 14:10 sö 31/07 Sjöfruskolans konstgräs Senior Slutspel A Semifinal Umeå Interk... IF Ålidhem 0 - 3 FDT    
31072500 sö 31/07 14:10 sö 31/07 Dragons konstgräs (Nolia) 2 B13 Slutspel A Bronsmatch Kubikenborgs IF 1 - 2 Alnö IF    
31072605 sö 31/07 14:10 sö 31/07 Ersängsskolans konstgräs Senior Slutspel B Semifinal Remix FC 2 - 3 Dorotea BK    
31073805 sö 31/07 14:10 sö 31/07 Nydalafältet 12 G15 Slutspel A Bronsmatch Sörfors IF 1 - 3 Assi IF    
31072806 sö 31/07 14:00 sö 31/07 Nydalafältet 2 B11 Slutspel A Bronsmatch IFK Umeå 1 0 - 1 Bele Barkarby FF    
31073109 sö 31/07 14:00 sö 31/07 Nydalafältet 5 B9 Grp A Tegs SK ÖST 9 - 1 Mariehem SK 1    
31073209 sö 31/07 14:00 sö 31/07 Nydalafältet 6 B9 Grp A Mariehem SK 2 3 - 3 Umedalens IF Svart    
31071704 sö 31/07 13:20 sö 31/07 Sjöfruskolans konstgräs Senior Slutspel A Semifinal Axelsons Änglar 1 - 2 Domherrarna    
31072604 sö 31/07 13:20 sö 31/07 Ersängsskolans konstgräs Senior Slutspel B Semifinal Umeå Interk...IF Umedalen 1 - 8 Fotbollsutopi BK    
31073108 sö 31/07 13:20 sö 31/07 Nydalafältet 5 B9 Grp A Mariehem SK P07 Grön 1 - 2 Solf IK    
31073208 sö 31/07 13:20 sö 31/07 Nydalafältet 6 B8 Grp A Sandåkerns SK 2 4 - 1 Mariehem SK P08 Vit    
31072805 sö 31/07 13:00 sö 31/07 Nydalafältet 2 G10 Slutspel A Bronsmatch Nordmalings BK 1 - 3 P Ersboda SK    
31073107 sö 31/07 12:40 sö 31/07 Nydalafältet 5 G8 Grp A GUIF TB 5 - 1 Mariehem SK Grön    
31073207 sö 31/07 12:40 sö 31/07 Nydalafältet 6 B8 Grp A Solf IK 2 - 2 GUIF P08 To A/D    
31071703 sö 31/07 12:30 sö 31/07 Sjöfruskolans konstgräs Senior Slutspel A 1/4 Final FDT 6 - 0 Team Parangan    
31072804 sö 31/07 12:00 sö 31/07 Nydalafältet 2 G11 Slutspel A Bronsmatch Umeå Södra FF 2 - 0 P GUIF Diamanterna    
31073106 sö 31/07 12:00 sö 31/07 Nydalafältet 5 G9 Grp A Umeå Södra FF Gul 1 - 0 Mariehem SK F07 Grön    
31073206 sö 31/07 12:00 sö 31/07 Nydalafältet 6 G8 Grp A Nordmalings BK 0 - 13 GUIF F08 CSI    
31071702 sö 31/07 11:40 sö 31/07 Sjöfruskolans konstgräs Senior Slutspel A 1/4 Final Umeå Interk... IF Ålidhem 3 - 0 Association... (ASCAMINU)    
31072602 sö 31/07 11:40 sö 31/07 Ersängsskolans konstgräs Senior Slutspel B 1/4 Final Nike FC 0 - 1 Remix FC    
31070403 sö 31/07 11:30 sö 31/07 Minerva Park Arena Para Slutspel A Bronsmatch Mariehem SK 2 2 - 4 Luleå HIF    
31073803 sö 31/07 11:30 sö 31/07 Nydalafältet 12 B16 Slutspel A Bronsmatch Nordkinn FK 2 - 0 Umedalens IF